Heklana jakna za bebu od bele vunice ,ukrašene dekorativnim heklanim bobicama po obodu. Jakna je ukrašena dekorativnim heklanim cvetom u zelenoj boji sa kojom je ista obradjen na isti način ,niskom heklanom bordurom i bobicama.
Uz jaknu obavezan je i heklani šeširić radjen u istom stilu.
Osnovni uzorak za heklanu jaknu
Način rada
Jakna se radi izjedna ,što u stvari podrazumeva zajednički početak ledjnog dela i prednjih polovica .Otpočeti izradu osnovnog lančića u navedenoj dužini ,odnosno u dužini obima grudi. Dalje heklanje raditi prema osnovnom uzorku koji je dat šemom.
Izradu šeširića raditi prema modelu šeširića iz predhodnog posta.Umesto oboda ,na ovom šeširiću rade se tri reda osnovnog uzorka,pri čemu se heklanje izvodi sa lica šešira.
Izrada detalja
Heklani cvet radjen prema osnovnom motivu ,heklanjem prvog reda osnovnog uzorka u proizvoljnoj dužini,spiralno namotan ,potom fiksiran … i cvet je gotov!
Minijaturni pom-pom se radi namotajima vunice na viljušku
( viljušku za jelo ,verovali ili ne) ,a potom se krajevi vunice vežu ,unakrsno na sredini viljuške u čvrsti čvor.Potom se isti skine sa viljuške i makazama se raseču krajevi namotane vunice ; pažljivo makazama oblikovati pom-pom.
Prekrasna jaknica i presladak šeširić.
Ćao.
Bebica će potpuno uživati, sve deluje kao mekani oblačić.
Bas medeno za bebca
Hvala Natasa bi na komentarima,pozdrav
ovo je prelijepo…..molim vas ako mogu da dobijem opis kako se radi vodjena petlja….radila sam nekada a sada ne mogu da se sjetim…Hvala unaprijed..
Divan kompletić, deluje tako mekano i pufnasto 🙂
Istina je ,bas tako ,mekano ,nezno …To sam radila jednoj maloj dami na poklon ,zadovoljna sam rezultatom.
Postovanje, da li mozete da mi obajsnite sta treba da radim kada dodjem do rukava?
Zasita je prekrasno!
Hvala!
Lijep pozdrav
Draga Vesna ,izvini što si čekala na odgovor. U delu rukava treba da izvršiš prebrojavanje na 1/2 prednjice ,ledjni deo i 1/2(opet) prednjice. Potom pleteš ,ja savetujem ledjni deo a onda i prednjice. Ušivaš ramena . U radu prednjica i ledjnog dela nemoj da zaboraviš ,,krivinu ,,za vrat. Ušivanjem ramenog dela dobila si mesto za rukave odakle nižeš petlje i radiš rukave u potrebnoj dužini.MOžeš ih raditi izjedna ,,u krug,, a možeš i običnim redovima ,,levo -desno ,,.
Puno uživanja u radu !!!Srdačan pozdrav !